אינסטגרם מכריזה על נקיטת צעדים חדשים למלחמה בבריונות והתעללות בפלטפורמה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

נכתב ע"י שירלי פרישקולניק

מאיירת, מעצבת וכותבת תוכן.

לאחרונה פורסמו מספר מקרים של מתקפות פוגעניות וגזעניות כנגד שחקני כדורגל בליגה האנגלית, שקיבלו הודעות שנאה לתיבות הפרטיות שלהם באינסטגרם. המתקפות הובילו להודעת גינוי משותפת של מספר קבוצות מרכזיות בליגה כנגד המעשים וקריאה לאינסטגרם לנקוט בצעדים משמעותיים יותר על מנת להגן על המשתמשים שלה מפני מעשי בריונות.

כעת מכריזה אינסטגרם כי אינה מוכנה לסבול גילויי שנאה כנגד גזע או דת, כולל גזענות ואנטישמיות ומודיעה על נקיטת מספר צעדים חדשים כחלק מהמלחמה בהתעללות ובריונות בפלטפורמה, כולל נטרול חשבונות של משתמשים השולחים הודעות אלימות ופיתוח אמצעי אכיפה חדשים להפחתת ההתעללות בתיבות ההודעות הפרטיות.

אינסטגרם מפרטת כי רוב המקרים הפוגעניים בפלטפורמה מתרחשים בתיבת ההודעות, שם קשה לה יותר למנוע זאת מאשר בבריונות בתגובות פומביות לפוסטים ומסבירה כי כיוון שההודעות באינסטגרם הן פרטיות, היא אינה משתמשת בטכנולוגיה על מנת לנטר תוכן המוגדר כבריוני או דברי שנאה, באותו האופן שהיא עושה זאת במקומות אחרים ברחבי הפלטפורמה. 

היא מציינת כי במהלך חודשים יולי עד ספטמבר בשנה שעברה, נקטה פעולה כנגד 6.5 מיליון תכני שנאה באינסטגרם, כולל בהודעות פרטיות, וכי כ-95% מהתכנים התגלו על ידי החברה עוד לפני הדיווח מצד המשתמשים.

הפלטפורמה מכריזה כי תנקוט בצעדים מחמירים יותר נגד מפרי המדיניות שלה בהודעות הפרטיות. עד כה, במידה ומשתמש נתפס שולח הודעות המפרות את מדיניות הפלטפורמה הוא נחסם לזמן מסויים, החל מעכשיו אם משתמש ימשיך בשליחת הודעות המפרות את הכללים, אינסטגרם תנטרל את החשבון שלו ואף חשבונות חדשים שיפתחו על ידי המשתמש במטרה לעקוף את נטרול החשבון שלו.

כמו כן, מספקת אינסטגרם למשתמשים מספר כלים שיסייעו להם להגן על עצמם מפני תגובות לא רצויות – משתמשים יכולים להפעיל פילטרים למניעת השארת תגובות המשתמשות במילים, ביטויים או אימוג׳ים שאינם מעוניינים לראות ובשנה שעברה הוסיפה פיצ׳ר המאפשר ניהול מספר רב של תגובות יחד, כולל מחיקה או חסימה שלהן. נכון לעכשיו חשבונות של יוצרים ועסקים יכולים לנטרל את אפשרות של קבלת הודעות מחשבונות שהם אינם עוקבים אחריהם, אפשרות שתעשה זמינה בקרוב גם עבור חשבונות פרטיים. 

עוד מציינת החברה כי לאחר הוספת פיצ׳ר בינה מלאכותית המזהיר משתמשים לפני פרסום תגובות פוגעניות, ראתה ירידה משמעותית בהשארת תגובות מסוג זה בפלטפורמה וכי היא עובדת על פיצ׳רים נוספים לסינון הודעות פוגעניות שישוחררו בקרוב.

בנוסף מציינת אינסטגרם כי תמשיך בשיתוף פעולה עם רשויות החוק, כל עוד שיתוף פעולה זה אינו מפר זכויות אדם או מפר את החוק עצמו.

לפרטים נוספים בבלוג הרשמי של אינטסגרם >>> about.instagram.com

רוצה לקבל את כל העדכונים כשהם חמים?

יותר מ-1,000 מקצועני שיווק כבר הצטרפו לרשימת התפוצה במייל

כתובות נוספות שיעניינו אותך

רייטינג הטלוויזיה לאנשי דיגיטל טרגטת

רייטינג הטלוויזיה – מדריך מקיף לאנשי דיגיטל

פרסום באינטרנט הוא המובן מאליו בימינו. אף כי מאז 2019 יותר ממחצית מתקציבי הפרסום בעולם מופנים לדיגיטל, הדרך של הענף לפסגה לא בהכרח הייתה חלקה ומהירה. בואו נראה כיצד התפתח הפרסום באינטרנט בשלושת העשורים האחרונים…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

עדכון חדשות שיווק דיגיטלי שבועי. הישארו מעודכנים עם הידיעות המשפיעות ביותר בעולם השיווק הדיגיטלי.

תגיד שמעת שגוגל...

רוצה להישאר בעניינים עם כל הדברים החשובים שקרו בעולם השיווק הדיגיטלי? אף אחד לא צריך לדעת שאנחנו דואגים לך ככה

דילוג לתוכן