פייסבוק תחסום הפצת תכנים מכחישי שואה ופוסטים אנטישמיים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

נכתב ע"י שירלי פרישקולניק

מאיירת, מעצבת וכותבת תוכן.

ב-2018 אמר מארק צוקרברג בראיון כי פייסבוק לא תחרים פוסטים שעוסקים בהכחשת שואה, כדי לא לפגוע בחופש הביטוי בפלטפורמה. הוא ציין כי בעוד שפייסבוק לא תמחק תכנים או תחסום משתמשים, היא כן מתכוונת להגביל את החשיפה שיקבלו תכנים מסוג זה, על מנת שלא ייחשפו אליהם משתמשים רבים.

ובכן, מתברר כי צוקרברג כנראה שינה את דעתו, כיוון שפייסבוק מכריזה כי תאסור על הפצת תכנים שמעוותים או מכחישים את השואה, סטריאוטיפים אנטישמיים ותיאוריות אנטישמיות בפלטפורמה.

החברה מסבירה כי חלה עליה מדאיגה ברמת האלימות האנטשימית ברחבי העולם, ומציינת סקר שנערך בקרב אזרחים אמריקנים בגילאי 18-39, שכרבע מתוכם מאמינים שהשואה היא מיתוס, הגזמה, או לא בטוחים בנוגע לאמיתות הנושא. הסקר מצביע על כך שבנוסף לעליה באלימות, חלה גם עליה בבורות וחוסר הידע סביב נושא השואה.

עוד מציינת החברה כי חסמה מעל 250 קבוצות עליונות לבנה ומחקה 22.5 מיליון תכני שטנה שהופיעו בפלטפורמה במהלך הרבע השני של 2020. 

פייסבוק מציינת כי ארגונים העוסקים בחקר השואה, כמו יד ושם לדוגמא, מדגישים את החשיבות בחינוך במלחמה נגד האנטישמיות. בשל כך, מכריזה כי החל מסוף שנת 2020, פייסבוק תפנה את משתמשיה למידע אמין על השואה כאשר יחפשו מילים המקושרות לשואה או להכחשתה בפלטפורמה.

כמו כן, מוסיפה החברה, כי אכיפת האיסור החדש תיקח זמן וכי ישנו תהליך הכשרה שיעבור צוות האוכפים שלה על מנת שיוכלו לבצע את האכיפה בהצלחה.

מקור: about.fb.com

רוצה לקבל את כל העדכונים כשהם חמים?

יותר מ-1,000 מקצועני שיווק כבר הצטרפו לרשימת התפוצה במייל

כתובות נוספות שיעניינו אותך

רייטינג הטלוויזיה לאנשי דיגיטל טרגטת

רייטינג הטלוויזיה – מדריך מקיף לאנשי דיגיטל

פרסום באינטרנט הוא המובן מאליו בימינו. אף כי מאז 2019 יותר ממחצית מתקציבי הפרסום בעולם מופנים לדיגיטל, הדרך של הענף לפסגה לא בהכרח הייתה חלקה ומהירה. בואו נראה כיצד התפתח הפרסום באינטרנט בשלושת העשורים האחרונים…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

עדכון חדשות שיווק דיגיטלי שבועי. הישארו מעודכנים עם הידיעות המשפיעות ביותר בעולם השיווק הדיגיטלי.

תגיד שמעת שגוגל...

רוצה להישאר בעניינים עם כל הדברים החשובים שקרו בעולם השיווק הדיגיטלי? אף אחד לא צריך לדעת שאנחנו דואגים לך ככה

דילוג לתוכן