פייסבוק תובעת 2 חברות בארה״ב וספרד בשל הפרת מדיניות השימוש שלה תוך שימוש בתוכנות אוטומציה לא מאושרות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

נכתב ע"י שירלי פרישקולניק

מאיירת, מעצבת וכותבת תוכן.

פייסבוק הגישה 2 תביעות נפרדות בארה״ב ובספרד, נגד חברות המשתמשות בתוכנות אוטומציה לא מאושרות על מנת לכרות מידע על משתמשי הפלטפורמה והפרו את תנאי השימוש של פייסבוק. זו אחת הפעמים הראשונות שחברת רשת חברתית משתמשת בהליכים משפטיים על מנת לאכוף את תנאי השימוש בפלטפורמה שלה. במסמכים שהגישה טוענת פייסבוק כי החברות המואשמות הפרו בנוסף גם את החוק בספרד ובארה״ב.

התביעה שהוגשה בארה״ב היא נגד חברה המפעילה שירות data scraping ששמו Massroot8 ובעלת שורשים בקליפורניה. השירות למעשה השתמש בתוכנה המפעילה רשת בוטים שהוסוו כמכשירי אנדרואיד המחוברים לאפליקציית הפייסבוק וכך אסף מידע על משתמשים בפייסבוק. הפעולה התבצעה ללא ידיעת המשתמשים שהאמינו שהם מזינים את פרטי הכניסה שלהם לפלטפורמה על מנת שיוכלו לנהל מספר חשבונות פייסבוק במקביל ולא ידעו שפרטי הכניסה שלהם מנוצלים למטרות כריית מידע מטעם Massroot8.

התביעה האמריקנית הוגשה בבית משפט בסן פרנסיסקו ומתמקדת בייחוד במייסד החברה Massroot8. לפי המסמכים שהוגשו לבית המשפט, יצרה לעצמה החברה גישה ליותר מ-5,500 חשבונות פייסבוק, מה שלא רק מפר את תנאי השימוש של פייסבוק, אלא גם מהווה עבירה על חוקי ההגנה מהונאות רשת בארה״ב. פייסבוק אף מציינת כי Massroot8 המשיכה לפעול גם לאחר שקיבלה ממנה מכתב להפסקת פעילות לצמיתות. נכון לעכשיו אתר החברה אינו פעיל, כך שנראה שהחברה לקחה את התביעה של פייסבוק ברצינות רבה יותר.

התביעה האירופאית היא נגד חברה בשם MGP25 Cyberint Services שממוקמת בספרד ומפעילה תוכנת אוטומציה שנועדה למכור לייקים ותגובות מזויפות באינסטגרם. התוכנה בנויה כך שתחמוק מההגבלות של אינסטגרם בנוגע למעורבות מזויפת בפלטפורמה, ע״י חיקוי אופן ההתחברות של אפליקציית האינסטגרם למערכות פייסבוק למטרות רווח.

גם החברה הזו המשיכה לפעול גם לאחר שפייסבוק ניטרלה את החשבונות שלה ושלחה לה מכתבי התראה והפסקת פעילות. לא ידועים פרטים רבים על החברה הזו, אך נראה שהיקף הפעילות שלה קטן יחסית לחברה האמריקנית שנתבעת, לפי אתר החברה MGP25 Cyberint Services היא בעלת רווח שנתי של 100,000 דולר בלבד. עובדה זו מראה כי פייסבוק מוכנה לנקוט בהליכים משפטיים כנגד כל חברה שתפר את תנאי השירות שלה, ללא קשר לגודל החברה.

נכון לעכשיו במהלך 2020 הגישה פייסבוק 6 תביעות נגד פעילות הונאה בפלטפורמה שלה, כולל 2 התביעות החדשות, פעולה שהיא מסבירה כהעברת מסר שפייסבוק לא תסבול שימוש לרעה מסוג זה בפלטפורמה. בעבר נמנעה פייסבוק מהגשת תביעות והגישה בקשות לעצירת פעילות, או ביצעה חסימה של חברות זדוניות משימוש בפלטפורמה שלה בלבד.

מקור: about.fb.com

רוצה לקבל את כל העדכונים כשהם חמים?

יותר מ-1,000 מקצועני שיווק כבר הצטרפו לרשימת התפוצה במייל

כתובות נוספות שיעניינו אותך

רייטינג הטלוויזיה לאנשי דיגיטל טרגטת

רייטינג הטלוויזיה – מדריך מקיף לאנשי דיגיטל

פרסום באינטרנט הוא המובן מאליו בימינו. אף כי מאז 2019 יותר ממחצית מתקציבי הפרסום בעולם מופנים לדיגיטל, הדרך של הענף לפסגה לא בהכרח הייתה חלקה ומהירה. בואו נראה כיצד התפתח הפרסום באינטרנט בשלושת העשורים האחרונים…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

עדכון חדשות שיווק דיגיטלי שבועי. הישארו מעודכנים עם הידיעות המשפיעות ביותר בעולם השיווק הדיגיטלי.

תגיד שמעת שגוגל...

רוצה להישאר בעניינים עם כל הדברים החשובים שקרו בעולם השיווק הדיגיטלי? אף אחד לא צריך לדעת שאנחנו דואגים לך ככה

דילוג לתוכן