פייסבוק הגישה תביעה נגד חברה ישראלית בגין סקרייפינג

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

נכתב ע"י יורי שוב

מלווה חברות וארגונים בשלבי התכנון ו-הביצוע של אסטרטגיות דיגיטל, בדגש על ניהול ערוצי פרסום, קמפיינים ממומנים, דאטה ואנליטיקה. מייסד ו-VP Growth בחברת טופנדה המתמחה בהענקת שירותי שיווק מקצועיים לחברות סטארטאפ וטכנולוגיה.

פייסבוק הודיעה כי בעקבות הפרה של תנאי השימוש באתר הרשת החברתית, הוגשה תביעה כנגד שתי חברות שעסקו בפעילות דאטה סקרייפינג. 

דאטה סקרייפינג היא פעולה טכנית במהלכה תוכנת מחשב סורקת תכנים מתוך אתר אינטרנט. התוכן שנסרק מועבד באמצעות תוכנות אשר "חולטות" ממנו נתונים מספריים, פרטים אישיים וכו'. הדאטה שמתקבל מנותח באופן שניתן להפיק ממנו תובנות עסקיות. תובנות אלו יכולות להימכר למפרסמים המעוניינים להשתמש במידע זה לצורך ייעול פעילויות השיווק.

לטענת פייסבוק, חברת Unimania Inc מארה"ב, וחברת BrandTotal Ltd מישראל, עסקו לכאורה בפעילות הסקרייפינג באתר פייסבוק, בעוד שהדבר אסור ע"פ מדיניות תנאי השימוש שלה.

פייסבוק טוענת כי החברות עשו שימוש בתוספי דפדפנים (Ads Feed ו-UpVoice), כדי לאסוף מידע על משתמשים אשר גלשו באתר פייסבוק כשעל הדפדפנים שלהם מותקנים תוספים אלו. מידע זה הועבר מהדפדפן לשרתים של החברות.

בחודש יוני פייסבוק הגישה תביעה נגד חברה בריטית שעסקו בפעילות דומה. כמו כן, מפתחי אפליקציית סקרים ושאלונים מאוקריאנה נתבעו כבר בשנת 2019 בטענה לביצוע סקרייפינג דרך היישומונים שפיתחו.

להודעה הרשמית של פייסבוק: about.fb.com

רוצה לקבל את כל העדכונים כשהם חמים?

יותר מ-1,000 מקצועני שיווק כבר הצטרפו לרשימת התפוצה במייל

כתובות נוספות שיעניינו אותך

רייטינג הטלוויזיה לאנשי דיגיטל טרגטת

רייטינג הטלוויזיה – מדריך מקיף לאנשי דיגיטל

פרסום באינטרנט הוא המובן מאליו בימינו. אף כי מאז 2019 יותר ממחצית מתקציבי הפרסום בעולם מופנים לדיגיטל, הדרך של הענף לפסגה לא בהכרח הייתה חלקה ומהירה. בואו נראה כיצד התפתח הפרסום באינטרנט בשלושת העשורים האחרונים…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

עדכון חדשות שיווק דיגיטלי שבועי. הישארו מעודכנים עם הידיעות המשפיעות ביותר בעולם השיווק הדיגיטלי.

תגיד שמעת שגוגל...

רוצה להישאר בעניינים עם כל הדברים החשובים שקרו בעולם השיווק הדיגיטלי? אף אחד לא צריך לדעת שאנחנו דואגים לך ככה

דילוג לתוכן